ADI Kİ PİLOT BÖLGE: ŞEHİTLİK MAHALLESİ

Sizin şehitler anıtına verdiğiniz değer bu kadar mı? Şanlıurfa belediyeler şimdiye kadar bir çok parklara gereken ilgi ve alakayı göstermiyor. Eski Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba döneminde pilot bölgesi olarak seçilen Şahitlik Mahallesi ve Şehitler Anıtına gereken önem verilmedi.

Yıllardır üvey evlat muamelesi gören Şehitlik Çamlım parkı ve Şehitler anıtı bu güne kadar ne bakım yapılıyor ne de temizlik yapılıyor. Yapılan şelalelerden şimdiye kadar  suyun aktığını gören olmadı. Gündüzü bir dert, gecesi balici ve tinerciden geçilmiyor. Ayrıca Suriyelilerin de nargile içmelerinden dolayı rahatsız olan aileler artık çamlık parkına gelmez oldu.

Kendi öz evlatlarımız Çamlık parkına gelmemesi içler acısı!..sabahlara kadar Suriyelilerin meskene olan koskoca Şehitlik parkında su içmek için bir çeşme bulunuyor.

Şehitlik çamlık parkında bir çeşme bulunması tabi ki Belediyelerin bir ayıbıdır. Allah aşkına yetkililere soruyorum;

Orada ki görevliler ne iş yapar!..

Bilen var mı acaba?...

Ben biliyorum!...

Orada ki görevliler kulübeden çıkmazlar, Öğlen oldu mu patlıcan ve isotu  ellerine alarak herkesin gözü önünde fırına götürerek yemeklerine yerler. Yemekten sonra sigara tüttürüp kaçak çaylarını zevkle yudumladıktan sonra bir de çimlerin üzerine serdikleri halı ve kilimin üzerine yan gelip yapmaya başlarlar…Park yanıyor mu, Parkta neler oluyor, kontrol eden yok. Ağaların uykuya daldılar…

Yav Allah aşkına bunları denetleyen yok mu?

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, Sayın Haliliye Belediye Başkanımız lütfen Şehitlik Çamlık ve Şehitler Anıtına gereken güzellikleri yapın. Sizden ricam…

Bir tek Şehitlik Mahalle Muhtarı Şükrü Kılıç seçildiği günden bu yana mahalle için bir şeyler yaptığı gözden kaçmıyor.

Mahallenin sorunlarıyla yakından ilgilenen Muhtar Kılıç, bir çok zamanda geceleri Çamlık parkını dolaşarak uygunsuz durumda olanalar güzel bir şekilde uyararak mahalleye büyük katı sağlıyor.

Şehitlik Mahallesinin en büyük sorunların başında taziye evi geliyor…

Şanlıurfa’nın tek taziye evi olamayan Mahalle Şehitlik Mahallesi…

YORUM EKLE