1. AMATÖR KÜME MAÇLARI

Şanlıurfa’da 2019-2020 futbol sezonu başladı. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve yönetimi her yıl olduğu gibi bu yılda kulüplere sponsor olarak Büyükşehir Belediyesiyle anlaşma sağladı. Büyükşehir Belediyesi 1. Amatör küme müsabakaları geçtiğimiz hafta il ve ilçelerde oynan 10 müsabakalarla başladı.

  Ligin ilk haftası maçında genellikle ev sahibi takımlar kazandı. Bol gollü geçen maçlarda sporseverler uzun bir aradan sonra gol ziyafeti yaşadılar. Genellikle Bozova’nın ligde mücadele eden Bozova Belediyespor ve 75. Yıl Mesleki ve Teknik Lisesi takımları gruplarında gülen taraf oldu.

A Grubunda ilk hafta maçında Viranşehir derbisi oynandı İlçenin iki takımı olan Viranşehir Belediyespor ve Viranşehir Eğitimgücüspor arasında oynandı. 90 Dakikası zevkli ve çekişmeli geçen maçı Viranşehir Eğitimgücü 4-1 kazanarak taraftarlarını sevince boğdu. B Grubunda Telekomspor ile Birecikspor maçı oynanmadı. Birecikspor sahaya çıkmamasından dolayı maçı Telekomspor hükmen kazandı. Bu hafta oynanacak olan maçlarda bütün takımlara başarılar dilerim.

YORUM EKLE